Květen 2012

Polštář šitý s Bellet

29. května 2012 v 12:19 Patchwork
Marina sice skončila, ale Bellet naštěstí šije a žije dál. Posledním projektem v květnovém Belletklubu byl polštářek . Dnes ráno jsem ho došila.

palačinky na druhou :o))

14. května 2012 v 14:42 Patchwork
Miluji palačinky s marmeládou,tvarohem a snesu i špenátové. Ájiny palačinky mám ráda moc i ty obyčejné. Teď ale vymyslela další skládáníčko a já tak na včerejším kurzu upatlala jednu růžovku.
asi si udělám další deku. za chvíli je nebudeme mít kam dávat.
Japonský skládaný patchwork v mém podání:

rybka

12. května 2012 v 21:46 Patchwork
Časopis Marina sice skončil, ale Bellet se pustila do nového projektu, který je také moc fajn. Abychom snad nezahálely, našla moda projekt, do kterého nás uvrtala a tak se z galerie stal rybník, řeka a v některých případech i moře aprohání se tam hejna rybiček. Z bargella mi zbyly puntíky a tak jsem jednu ušila takovou mochomůrkovou

Potoční bargello

12. května 2012 v 21:41 Patchwork
V době mezisvátkové jsme se zase sešly u šití v Potoce. Zadání od holek znělo rovné křivky :o) a jak jsme tak s Mirkou listovaly Švadlenkami, narazily jsme na ubrus z kruhového bargella. zadání tedy splněno,křivé to bude dost ikdyž se šije pořád rovně. Protože jsem právě ve stádiu přesunu pracovny, neměla jsem moc na výběr z létek a tak jsem popadla, co už bylo uloženo v novém a vzniklo tak bargello duhové punťavé. Protože jsem zkoumala, jak co nejméně prostříhat, podařily se mi kruhy dva a tak budu mít deku i s rožky. Ve čtvrtek jsem u Áji doladila podkladovou látku, tak teď už jen najít čas a v tuhle chvíli i místo kde tu deku došít.

Jarouš a Robertka

2. května 2012 v 22:24 panenky
Ve čtvrtek jsme s Pavlou a Martinou vyrazily na daleký severovýchod naší republiky do Bruntálu, kde se v tu chvíli právě nacházela Violka Bajaníková a my se tak mohly zúčastnit šicích orgií.
O stravu se nám celou dobu starala báječně Dana Luňáková, která byla i organizátorkou těchto kurzů. V pátek bylo Jaroslava a tak se můj klaun náhodou nejmenuje po Danině synovi, ale ctím kalendář a své plánování pojmenovávání panenek a tak vám představuji svého Jarouše, ušitého minulý pátek.
Na víkend nám Bruntálští motorkáři připravili podívanou nevídanou. náměstíčko pod našimi okny bylo dopoledne plné krásných motorek,protože se konal první výjezd. pařili do noci a my jsme si k šití nemohly ani vyvětrat. Violka pro nás naplánovala šití víly. Moje se jmenuje Robertka a ještě není úplně dodělaná,ale asi to tak bude delší dobu a tak vám ji raději ukážu hned.