Leden 2013

Čokodeka

28. ledna 2013 v 11:19 Patchwork
Uf,konečně doděláno. Putování za čokoládou začalo někdy na podzim, když se mi podařilo urvat v Belletčině obchůdku kitík na deku. Byla jsem hrozně napnutá, jak bude ten balíček vypadat a tak jsem netrpělivě vyhlížela pošťáka.Z bedny se vyloupla krásná dortová krabice plná úžasných látek. Chtělo se mi do toho hned pustit, ale bohužel bylo těsně před vánocemi a tak jsem krabici přibalila k věcem do Potoka a vyrazila. Nevydržela jsem moc dlouho čekat a už 2ř.prosince jsem začala šít. Deka je na dvojpostel a tak to trvalo dost dlouho. Došila jsem těsně před silvestrem top. pak se ale má cesta zastavila, protože jsem sebou neměla ani vatelín ani látku na spodek. minulý víkend jsem vše slepila a začala quiltovat. Mým záměrem bylo pouhé prosté rovné prošití, které by schovalo sešití jednotlivých dílů, ale kamarádka mě přesvědčila, že bude lepší volné quiltování a tak jsem uposlechla a minulý víkend jsem začala pozadí talířů prošívat meandry. Včera jsem dodělala a zase práci odložila, protože jsem v Praze zapomněla páskovač, kterým jsem chtěla vše obšít.Tak jsem nakonec ke stroji zasedla dnes ráno a tuto pomyslnou poslední tečku ďubla :o))

Couravé bargello

23. ledna 2013 v 12:18 Patchwork
Tak toto je asi ta nejdéle trvající mi věc,kterou jsem šila. Většinou nemám moc rozdělaných věcí najednou. Tedy pokud zrovna nejsem v časovém presu. Tohle byl ale strašák, který na mě vykukoval z poličky jak červený hadr na býka. Bargello jsme šily s Marinkami v Potoce podle Švadlenky a bylo to báječné, krásně jsme si to užily, jen jsem v dalších dnech viděla, jak holky vystavují své již hotové deky a já pořád jen kola. Pořád jsem se nemohla ruzhodnout, jakou látku dát jako podklad, když bargello je duhové. v posledních pár letech nějak mohu tu křiklavou zelenku a tak jsem si koulila mazlivku dospoda právě v limetkové barvě a pod bargello jsem dala také takovou zelinku a celé jsem olemovala proužky z látek bargella. Každé kolo jsem jsem prošila jinou nití

Čokoláda trochu jinak

3. ledna 2013 v 17:55 Patchwork
Od vánoc šiju deku u kolekce Double chocolat od návrhářek Mody 3sister. Top už je hotový, ale sem deku dám až bude celá. Dnes jsem k dece ušila polštář, ten už je hotový, tak ten vám ukážu už teď :o)
Před vánocemi jsem stihla ušít ještě jeden ze stejné kolekce