Květen 2014

Davona a kurzík s Rejkou

26. května 2014 v 9:26 ostatní vyrábění
Od pátku do neděle byla ve Fučíkárně výstava Kreativita. V Davoně se rozhodli pozvat lidi do svého obchůdku a nákupy spestřit řadou kurzíků. Jeden z nich byl s Rejkou na zámečková přáníčka. Sešly jsme se v dílničce s usměvavou Rejkou jak bývá pravidlem samé baby a začaly tvořit. Vybrala jsem si na rozdíl od ostatních kulatý rámeček a to se ukázalo velikou výhodou, protože jsem ho jednak měla jen pro sebe já hamoun a hlavně se ostatní trápily s šablonou,která nějak nechtěla pořádně říznout. -Toho já byla ušetřena a i papír tlusťoch si vzala krásně a všechny částečky šly krásně vyloupat. Problém nastal ve chvíli, kdy jsem potřebovala slepit dva stejné kusy a zjistily jsme, že tato kruhová krajka se jen zdá symetrická. No i toto bylo zvládnuto a po poledni jsme se Sylvou odcházely o přáníčka těžší a o pár set za materiál chudší.
V Potoce jsem si pak ale mohla hrát s větším množstvím udělátek a šablon než dříve :o)))

Zdenda

26. května 2014 v 9:05 Patchwork
Naši sousedi z Potoka mají již dva týdny vnoučka a jmenuje se Zdenda. Jaká to změna mezi těmi všemi Kubíky, Sebíky a Jeníky. Ani nevím, jestli se jmenuje po tatínkovi.
Ušila jsem polštářek s již osvědčeným psíkem( opravdu nevím, co budu dělat, až mi tito hafani dojdou
A k tomu jsem udělala přáníčko. Problém byl jen co napsat dovnitř. Ještě že existuje internet :o)

Scrapbooková sobota v Davoně

26. května 2014 v 8:53 ostatní vyrábění
Proběhla již v dubnu. Fotky fotek jsem udělala ale až dnes ráno.
Scrapbook se mi nikdy moc nelíbil, nemám ráda přeplácané věci. Razím spíše heslo v jednouchosti je krása. A tak to začalo. Na kurz jsem se přihlásila hlavně proto, abych okoukla některé fígle s big shotem,který již nějaký ten pátek vlastním, ale jsem jen nadšenec amatér a používám ho hlavně na "papírových"hodinách svých kerachňátek- tj o vánocích a na konci školního roku.
Přihlásila jsem se, zaplatila a pak až jsem si uvědomila, že budu muset přinést nějaké fotky. To je v naší rodině po loňském setkání se zloději velký problém. Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem vzala ateliérové fotky naší Madly a upatlala něco z nich. Terezka mi žádné nedodala a tak bohužel nic nemá.
Některé fotky jsou z focení líčení mé kamarádky Andrey http://www.originalni-liceni.cz/cs/ a mám je opravdu moc ráda.
Naše POLNÍ ŽÍNKA EVELÍNKA

má nejoblíbenější KARMEN- těchto fotek je celá série a já se na ně nemohu vynadívat již několik let. Původně jsem měla připravené tři pospolu i papír byl nachystaný na fotky MAjdy s Jendou, ale když jsem tuto fotku položila na papír, bylo jasno
další fotky fotil Madlenčin kamarád a líčení opět prováděla Andrea. Rozdováděná Madla je prostě MADLA. Touto stránkou jsem začínala, dost brzy jsem měla představu, jak by měla vypadat
Tady PANÍ ZIMA
No a poslední je MAJDA S JENDOU
Celý den uběhl jako voda , bolelo mě celé tělo z toho stálého hrbení se nad stolem, ale jsem se sebou docela spokojená :o))

Indiáni ze šuplíku

13. května 2014 v 15:51 Patchwork
JIž podruhé jsem šila divadelní kulisy,podruhé mě oslovila kamarádka Jarmila a i podruhé to byla pěkná fuška Usmívající se. Ikdyž jsem obě scény dělala pro jedno divadélko, vloni došlo k přejmenování a z Divadla Ludvík se stalo Divadlo Láryfáry. Pohádka se bude hrát od podzimu, ale herci již tento víkend nafotili krásné fotografie k představení a tak se mohu pochlubit i já svou prací. Tentokrát jsem šila nejen všechny tři "plachty",ale i panenku(které Jarmila domalovala krásný kukuč), autíčko, budík a hlavně totem, které nejsou jen aplikacemi,ale jsou sundavací a hrací. Jarmila ušila balon,hračky v poličce a zrcadlo s obrazem. Už se moc těším, až se pohádka začne hrát. Najít přestavení můžete na http://www.divadlolaryfary.cz/

Jaruna

5. května 2014 v 9:14 panenky
Minulý víkend jsem strávila v Bruntále. Jezdíváme tam na kurzy mé oblíbené Violky Bajaníkové k Daně Luňákové, která vždy dokáže udělat báječnou atmosféru a vykouzlit úsměv na tvářích všech bab, které již po několika hodinách šití na své tváře padají.
Tentokráte Violka přivezla panenku s názvem PATCHWORKOVÁ MAGDALÉNA. No ta moje se jmenuje Jaruna, protože již dlouho pojmenovávám panenky podle dne, kdy byly došity a v neděli měl svátek Jaroslav.
Naše Madlenka miluje od mala kočky a tak jsem vyhrábla kočičí látky na oblečky a patchworkové doplňky zase samozřejmě musely být z "čokolády".

Belletčino kolečko pro Jiříka

4. května 2014 v 13:14 Patchwork
Minulý týden měl můj bratr svátek. Kolik hadů a štírů vyrazilo na cesty nevím, ale já měla dost velkou hoňku. Došívala jsem kulisy pro novou pohádku divadla Lárafáry a tak jsem si na večerní "maminkovskou" kera přinesla místo hlíny žehličku a látky. Zatím co maminky blátily, já seděla a vystihovala součástky na jarní jízdu.Ve chvíli kdy se mi dostala do ruky březnová Marina do ruky, věděla jsem, že bych polštář bráchovi, který má mé šití rád, chtěla ušít.Barevně bylo jasno, protože Jirka má ze všech barev nejraději oranžovou a rám kola jakoby stříbrná neutrální k utlumení zářivých paprsků. Ráno jsem vše sešila a pak už odpoledne předávala.

křesílka na lenošení :o)

3. května 2014 v 21:53 Patchwork
Mám moc ráda renovace nábytku a takové ty fotky před a po :o)
Do Potoka jsem si na Aukru vyhlédla dvě křesílka se stolečkem a už když jsem je kupovala, věděla jsem přesně jak budou vypadat, až je dovezu na chalupu.Už v létě jsem potáhla dvě štokrlátka a tak jsem chtěla pokračovat v podobném stylu. Báječná kolekce Double chocolat, kterou jsem si tak zamilovala samozřejmě při realizaci nesměla chybět. :o) Obrousila jsem lehce područky a nožky a pak několikrát přetřela lakem abych trošku zvýraznila barvu dřeva. Pak jsme již jen odšroubovali spodní díl područek a mohla jsem se do toho pustit. vyrovnala jsem si komínky svých zásob a začala krájet proužky a přemýšlela jak to udělat, aby z mé lásky nebyl moc velký prostřih.
Ušila jsem a navléka. Čalouník by tedy ze mě asi šílel, každý druhý hřebíček mám ohnutý, ale co, jsou ze spoda a pořádně zatlučené, aby si Mína o ně nenatrhla kožíšek.

Děkovačka

3. května 2014 v 21:40 Patchwork
Šila jsem jednu děkovačku a asi se moc líbila, protže jsem byla požádána o ještě jednu. Dohodly jsme se, že udělám inverzní variantu, tu jsem bohuže nestihla vyfotit, tak alespoň ten původní a iverze je na vší představivosti. Je to zajímavé. Jsou ze stejných čtverců, jen jinak poskládané a dojem je úplně jiný. Asi poprosím majitelku, aby polštářky vyfotila a poslala mi je