Srpen 2014

recept dne: OSTRUŽINY S ČOKOLÁDOU

2. srpna 2014 v 19:06 Patchwork
Ostružiny nám začaly na zahrádce zrát a tak jsem je doplnila o čokoládu a takto to dopadlo :o)
Do poslední Mariny Ivča připravila moc hezký ubrus. Přestože si schraňuji kousíčky čokolády "na horší časy" rozhodla jsem se, že trošku obětuji a tento oktagon se mi bude jednou hodit :o). Nový způsob lemování se také zdařil a tak jsem se sebou docela spokojená :o))

"Malá" ostružinová aneb: CO BUDEŠ DĚLAT O PRÁZDNINÁCH

1. srpna 2014 v 12:54 Patchwork
Mám splněno,úkol, který se narýsoval už někdy v dubnu, ale protože jsem dodělávala divadlo pro Jarmilu a látku pro Hobita, dostalo se na něj až teď. Přípravy byly dlouhé, ale sláva zrychleným postupům. Kdybych všechny ty čtverečky měla sešívat po jednom, tak by mi z toho asi hráblo a šila bych až do důchodu a že to je ještě za hodně dlouho :o)
Vloni jsem se po otázce co budu dělat o prázdninách dozvěděla, že dvě deky pro holky, letos jednu ale na manželskou, tak jsem zvědavá, jestli tato otázka padne i příští rok :o)
Teď trochu čísel: deka má rozměry 225x225 cm, ušito z 1849 čtverečků, každý čtvereček ve výsledné velikosti 5x5cm :o))
Vyšívaná kola jsou 25 cmv průměru 13 ks a jednotlivé větvičky 13x39cm 36 ks = 12 hodin vyšívání na stroji a skládání rámečků, aby vše sedělo
V Potoce mi právě rozkvetla orchidej, která si svou barvou nemohla najít lepší čas k rozkvětu než právě ve středu :o))
Je to moje jediná z hlíz a tak jsem byla zvědavá, jestli se mi podaří jí vůbec pěstovat v květy jsem ani nedoufala

O Brno dostalo své kapsičky

1. srpna 2014 v 9:59 Patchwork
Protože akce Motol měla velký úspěch, rozhodly se Marinky i v dalších velkých městech oslovit nemocnice s onkologickými dětskými odděleními a tak přišlo na řadu i Brno. Tam se šily trochu jiné taštičky, jen takové skládanky na sucháč a k tomu šátečky podle návodu, který vytvořila Ira. Šátečky mě nadchly a tak jsem tři vyplodila, ale vyfocený mám jen ten první
taštičky na infuze jsem udělala také, řízla jsem z jedné látky rovnou šest kousků a tak jsem to měla jak sériovku. Včera vše Ira odnesla do nemocnice a vypadá to, že jsme potěšily :o))