Prosinec 2014

papírování

22. prosince 2014 v 8:24 ostatní vyrábění
Na konci listopadu jsem opět skončila v Davoně. Tedy nejen v obchodě, ale v kurzovně s Rejkou. Přáníčka jsou moc pěkná a
hlavně vtipně řešená. Svoje jsem si schovala, ale opět nevyfotila.
Co jsem si ale vyfotila, jsou přání, která jsem vyráběla a rozdala. Bylo jich jen pět, protože jsem nějak nestíhala, ale přáníčka se líbila a tak ta práce stála za to. Příští rok je asi začnu dělat už o prázdninách.
Poslední přáníčko vzniklo až ve čtvrtek k ránu :o) Tu nádhernou šablonu zvonku jsem dostala ve středu večer jako dárek od Sylvy. Neodolala jsem a vyřízla jsem si ho a na modrém podkladu vypadá moc hezky. Děkuji, děkuji :o))

podzim tentokráte v látkách

22. prosince 2014 v 7:58 Patchwork
Šicí podzimní prázdniny začaly tím, že jsem si zase o jeden polštář doplnila svou čokoládovou sadu v Potoce :o)
Další práci mi zadali v jedné školce kde blátím s dětmi. Dostala jsem nakreslené sluníčko v šatičkách s kapsami a tak jsem šila. Podle reakcí dětí jsem se trefila, prý každému chodí ukazovat, co mají ve třídě nového :o))
Ivanka udělala kurz na dahlii. Byl to můj sem, vždy jsem je moc obdivovala a tak jsem si jednu střihla. Z vánočních látek od Áji. Látky jsou skvostné a Martin ještě doladil šití středové hvězdy :o). Až když jsem ušila jednotlivé dílky, tak jsem si uvědomila že díky jeho přání budu mít uprostřed místo osmi švů celkem 16. Byla to fuška, ale zadařilo se. TAkhle sednot střed se mi ještě asi nepovedlo. BUDE ZDOBIT NÁŠ LETOŠNÍ VÁNOČNÍ STŮL, myslím, že si to zaslouží
Dále jsem ušila k narozeninám naší mamce chňapky do kuchyně a k něm i látkový košíček, těch jsem ušila více, ale opět jsem nestihla fotit a už bydlí jinde :o)
Pak už jsem jen vyšívala loga na trička do jedné ordinace a jedno mé bývalé kerachňátko má svůj kuchařský hábit ozdoben jménem.Naše Madla dostane také několik vyšívaných ručníků. Jsem moc zvědavá, jak se jí budou líbit :o))
Úplně poslední a nečekaná šicí práce na mě vykoukla z blogu. Náhodou jsem ve spamu svého mailu objevila nesmělý dotaz, jestli by jistá Amálka nemohla mít v pokojíčku polštářek, který jsem před dvěma lety šila na zkoušku big shotu.
Je větší než původní, ale stihla jsem to a doufám, že to stihne i naše skvělá pošta.

kera podzima

22. prosince 2014 v 7:08 Keramika
Mám tady spoustu restů podzima. Nestíhala jsem galerii doplňovat a tak to udělám teď najednou. Provní na řadu přichází andělé. Dělám je každý rok a protože některé "mé maminky" kupují každy rok jednoho,snažím se aby každý rok byli andělé trochu jiní. Letošní model :O)) je s kalíčkem na čajovou svíčku. Nakonec jich bylo asi 15, jeden skončil v koši a jeden u naší Aničky,která při odnášení jednoho z hotových poznamenala, že oni doma žádného nemají a poručila si bílo stříbrného :o) Co bych pro neteřinku neudělala, že? Ostatní se prodali. VYfocené mám jen ty první , co fotila Jane a pak jednoho červeného, kde děkuji Sylvě za zaslanou fotku :o) Posledního anděla jsem dělala o podzimních prázdninách a bude svítit ve vánočním okně v Potoce. Je vysoký 63cm, tak jsem ho musela pálit na původně dva nakonec bohužel více kusů a tak muselo nastoupit i lepidlo. Anděla jsem nakonec použila na letošní PF a tak přeji všem krásné vánoce a hodně sil do příštího roku :o)