Leden 2015

včerejší vrh

18. ledna 2015 v 15:52 šité hračky
U nás doma se nějak zalíbilo koťátkům,která jsme objevili na stránkách http://donnadular.blogspot.com.br
Minulý víkend jsme udělali jedno vodnické a takovou parodii koně ze které snad jednou bude zebra a v pondělí ráno jsem spíchla jedno kytkovaté
Včera ale došlo k vrhu velkému a narodila se během dne rovnou čtyři. Dnes jsem jim jen otevřela očka a teď tu na mě čučí čtveřice číhajících frajerek. Uvidíme, kolik jich ještě ušiji,jsou krásné a šijí se báječně :o)) Asi ještě udělám nějaké džínové

tohle kotě nespí v botě

6. ledna 2015 v 21:23 šité hračky
Naše domácnost se dnes dopoledne rozrostla o jednoho malého čtyřnožce. Zatím ještě nemá jméno a Mína dělá jako by neexistovalo, ale ono prostě je.
O víkendu jsem našla nádherného koníka na pinterstu,ale nedaří se mi k němu sehnat střih. Ten který je u něj uveden je od jiného a bohužel ne tak pěkného. Při hledání střihu můj muž našel krásná koťátka a tak se jedno zrodilo dnes dopoledne na mém stole :o)

Jak na Nový rok...... :o)

3. ledna 2015 v 15:09 Patchwork
Jestli opravdu platí, jak na Nový rok, tak po celý rok,tak se letos od stroje asi ani nehnu :o)
Od začátku vánočních prázdnin jsem ke stroji ani nesedla. Tedy šil stroj, ale já jen navlékala přetržené nítě, zlomené jehly a tak. potřebovala jsem ještě dodělat nějaké dárečky a tak jsem nasadila vyšívák a jela jsem jak drak :o). K sousedům jsem šla na předvánoční mejdan a protože jsem věděla, že tam budou děti, vymyslala jsem pro ně kouzlo. Děti milují, když se avalon rozpouští a jako kouzlem se na vodě objeví jen krajka a tak jsem vyšila několik vloček jako ozdobiček a hrdě je nesla k sousedům. Ve dveřích jsem se zarazila. Hromada bot a bund mi dala jasně na jevo, že hromádka mnou vyšitých vloček rozhodně nebude stačit. No nakonec se to vyřešilo,vločky dostaly holčičky a kluci koukali na kouzlo s nimi. Snad se zadařilo a některá z mých vloček skončila na některém z vánočních stromečků.
Nějak se mi pak nechtělo stroj vytahovat a tak k tomu došlo až právě na Nový rok, kdy jsem se konečně dokopala k dodělání deky. Původně jsem čtverce měla přichystané na jiné šití, to jsem ale nakonec vyřešila jinak a kam se zbylými čtverci z mé milované čokolády? Plány na supersložitou deku jsem odložila na neurčito a prostě máme tabulku čokolády :o). Je huňatá a hřeje.
Doma mám jeden válecí polštář na sedačku,ale neměl potah a tak jsem plánovala něco spíchnout. Nové melírové isocordy mě hnaly k volnému quiltování a tak jsem včera spáchala něco, co není nijaké umění, ale polštář to zakryje a časem třeba zmastím něco jiného :o)