Únor 2015

Sladký jako... no přece ČOKOLÁDA :o))

5. února 2015 v 5:01 Patchwork
Na chvíli jsem opustila své mňoukající miláčky a konečně jsem se pustila do polštáře, o kterém vím, že ho nutně potřebuji :o) již od ledna, kdy o něm Bellet začala mluvit. Takové to lehké nakopnutí. V Potoce mi chyběl jeden polštář na opření ve velkém pokoji a já si pořád říkala, jakýže bude a šup, už je tady.
Když má být do Potoka, tak jedině z mé milované čokolády a protože jsem využila všechny možné i nemožné odstřižky,neb jsem z této kolekce nevyhodila ani nitku,nemusela jsem do nového vůbec střihnout.
Kmen jsem měla připravený hned, jak jsem přečetla zadání lednového polštářku, ale do toho přišel ten kočičinec a polštář musel počkat. Když jsem tedy tento týden k polštáři zasedla, měla jsem za večer a dopoledne zcela hotovo a já jsem moc spokojená.
Původně jsem chtěla volně proquiltovat pozadí, ale nakonec jsem dala přednost kůře a tak pozadí zůstalo neprošité a naopak bordůra je zdobena jednoduchým prošitím do řad. Polštář je tentokrát na zip a lemovyný hnědou batikou, ze které je i kmen stromu. Je to totiž jedna ze dvou látek, které jsem si přidala k čokoládě, abych jí trochu "nastavila".

Kočkování pokračuje :o)

1. února 2015 v 16:27 šité hračky
Tento víkend jsme opět zasvětili mimo jiné i kočkám. V tuto chvíli jich mám akorát tak dost, abych řekla, že nějakou chvíli kočku nešiju. Spočítala jsem, že jsem jich ušila 14 velkých a 4 maličké. Ještě mi z toho mňouká v uších :o)).
Velká je velikost dle střihu a tu maličkou jsem si zmenšila na 40% a je z toho takový drobeček. První jsem udělala už minulý víkend, ale tu nemám vyfocenou a tak jsou k vidění jen ty včerejší. Jednu fialkovou dostane naše Anička za první vysvědčení, protože :"víš Markéto, mně se nejvíc líbí ta fialová nahoře a babičce ta duhová",zaznělo z telefonu, když jsem se dožadovala neteřiných výsledků v první třídě. Naše babička má raději psy a tak jí žádnou kočku šít nemusím :o).
Také jsem dodělala projekt déletrvající, který částečně kopíroval projekt každý každému kousek
Středový panel je hodně podobný a okolní kousky jsem si ušila pro nás , abychom je měli doma i my. TAkto společně jsou stejně nejhezčí :o) Pár jsem jich ještě přidělala a tak nám budou viset v ložnici. Vypadá to spíš jak do dětského pokojíčku, ale jsou to "Míňata" a tak v rodině odrostlých robátek budou dělat společnost nám :o)