Duben 2015

Velikonoční šitíčko

7. dubna 2015 v 20:20 šité hračky
Tyto Velikonoce byly opravdu aprílové. Počasí se v Potoce honilo, chviličku svítilo sluníčko a během otočení se chumelilo jak blázen. Seděla jsem tedy v domečku a šila.
Jako první jsem ušila zajíce podle Belet a k němu hned štěkátko, které si objednala naše kamarádka pro sousedku na chalupě.
Pak jsem se pustila do poštáře k dece,kterou tatáž sousedka dostala již před několika lety ze stejných látek jako deka a teď již i štěkátko. Nějak jsem neměřila, ale řešila spíš vzor a tak by z toho byl megapolštář, takže jsem po telefonátu s Hankou provedla změnu na ubrus :o)).
První pejsek musel být salámoidní, tak jsem střih musela trochu natáhnout :o). Pak jsem si ale říkala, že bych ráda udělala u jednoho "správně" a tak jsem si střih tentokrát malinko zvětšila a vzniklo z toho toto
A poslední , co jsem o Velikonocích ušila byly tři taštičky pro jednu slečinku s cukrovkou, aby si měla kam dát to svoje potřebné nádobíčko.
Džínová kapsička je oboustranná. Aby si Nelinka mohla vybrat, jestli chce sůvu jednu nebo více :o)

Krásné velikonoce

2. dubna 2015 v 20:39 Keramika
Aprílové počasí začalo 31.3. a sněhu bylo na chvíli snad víc než o vánocích.
Naštěstí jsem mé letošní bééčky stihla vyfotit už v neděli v Potoce,kde krásně kvetly a voněly fialky.Jak to tam vypadá teď jsem zvědavá. Všem přeji krásné velikonoce.

Jarní víla z Bruntálu

2. dubna 2015 v 20:32 panenky
Kdysi jsem ji už šila v Praze, je to už několik let a mám jí tu někde na blogu. Violka trochu upravila střih a postup,takže je trošku jiná.
Tentokrát jsme vyrazily s Marťou do Bruntálu, protože tam je prostě fajn. Dana dokáže vytvořit zázračnou atmosféru ve které se parádně tvoří a nám to stojí za to těch několik hodin v autě .
Tentokrát jsem jí neudělala křídla, má trochu jiné vlasy a ozdobení. Protože se mi nelíbí jméno v kalendáři, tak je prostě Jarní.

kdo se na nich válí :o))

2. dubna 2015 v 20:23 Patchwork
Martina koncem února oslavila své čtvrté kulatiny a tak jsme k přání přidali květinu a protože Martina má ráda mé šití, tak i poštář, aby si po těžké práci mohla hodit nožky hore a odpočinout si.
Později jsem se dozvěděla, že polštář si oblíbili nejen dvojnožci, ale i štěkátko se po něm rádo válí.
Protože se můj polštářek čokostromový líbil Sylvě, tak se po podobném válí k nelibosti své maminky i dvě slečny v Bášti